Historické bankovky

Historické bankovky jsou součástí mého života již přes 30 let a za tu dobu jsem měl to štěstí držet v rukách ty nejvzácnější exempláře z Českých zemí (5000 Kč 1919 v perfektní zachovalosti), z Rakouska Uherska (500 Gulden 1816) či z celého světa (Zanzibar 500 Rupie 1920) a samozřejmě řadu dalších krásných a vzácných bankovek. Díky bankovkám jsem měl a stále mám možnost potkávat řadu zajímavých lidí včetně sběratelských a profesionálních legend. Získané zkušenosti, znalosti a kontakty chci prostřednictvím společnosti Bankovky.com s.r.o. použít i pro Vás při budování Vaší sbírky bankovek nebo naopak při jejím co nejlepším prodeji.

Nabídka služeb

  • Aukce – pořádám aukci s mezinárodní účastí zaměřenou pouze na historická papírová platidla, ke každé aukci připravuji tištěný barevný katalog, který poskytuji klientům i dodavatelům zcela zdarma. Cenové podmínky aukčního prodeje připravuji pro každého dodavatele individuálně. Samozřejmě, ne všechny bankovky jsou vhodné k aukčnímu prodeji a je možné získat lepší cenu přes jednu z následujících forem přímého prodeje.

  • Komisní prodej – využívám svých dlouhodobých kontaktů s předními českými i zahraničními sběrateli a za poplatek (do 10%) zprostředkuji prodej Vašich bankovek přímo konkrétnímu sběrateli či investorovi. Výhodou komisního prodeje je rychlost realizace prodeje při maximalizaci ceny.

  • Výkup a prodej – za maximální možnou cenu vykoupím jednotlivé bankovky i celé sbírky. Přímý prodej je vhodný zejména při větším množství bankovky od jednoho kusu, kdy by prodej formou aukce nebo komisní prodej po jednom kuse trval příliš dlouho.

  • Poradenství – nevíte si rady s určením pravosti, stanovení zachovalosti nebo s určením bankovky dle mezinárodních standardních katalogů, rád Vám bezplatně pomůžu, a to včetně porovnání Vaší bankovky s jiným kusem z vlastní sbírky.

  • Zajištění posudku soudního znalce – spolupracuji s předními soudními znalci z oboru Numismatiky se specializací na papírová platidla. Zajistím pro Vás posudek soudního znalce pro případy, kdy je posudek vyžadován zákonem nebo jinou skutečností.

  • Prosím kontaktujte mne s Vašimi dotazy.